Kauden 2018-2019 Päättäjäiset pidettiin ke 22.5.2019 klo 18.00-19.30. Mukana oli paljon Tsemppiläisiä nauttimassa kahvia, pullaa ja makkaraa.

4.5.2019

 

Palkitut kaudella 2018-2019
 

Kiertopalkinnot: Pokaalit
Vuoden joukkue:                Naiset 2-sarja      
Vuoden valmentaja:           Kirsi Hämäläinen                                
Vuoden passari :                Pinja Joronen                                      
Vuoden juniori:                  Minttu Kyröläinen         
Kehittynein C-tyttö:            Nea Elomaa
Kehittynein C-poika:           Riku Manninen              
Joken pytty:                      Eevertti Nyyssönen  

Kerimäkipokaali:              Harriet Hautsalo            
Ladun aukaisija:              Jonna Nuutinen
Tosimies:                         Sauli Harmanen       
Tosinainen:                       Mari Vesanen                                       
 

Erityispalkinto:   

Power cup Kuopion mitalijoukkue E-tytöt       

Tsemppi rubiinit, tsemppi-sarja
sijoitus 2.

F-junnut:
Ikäluokan paras:          
            Veetu Heiskanen.
Ahkera harjoittelija/puurtaja: Noora Auvinen,
Ilopilleri:                                  Otto Haavisto
 

E-junnut:
Ikäluokan paras:          Juulia Zidani
Kehittynein puurtaja:   Suvi Jetsonen
Ilopilleri
:                      Kusti Harmanen 

                                               
D-tytöt:
Ikäluokan paras:                Roosa Hämäläinen
Kehittynein puurtaja:         Siiri Sirviö
 
Ilopilleri:                            Kati Manninen                                
Tsemppari ja kannustaja:  Aada Karjalainen

       

D-pojat:                            

Ikäluokan paras:            Aki Huikari
Kehittynein puurtaja:   
 Miko Oksanen
Ilopilleri
:                        Peetu Pitkänen                                   
                

C-tytöt:                             

Ikäluokan paras:           Sini-Aino Hautsalo
Kehittynein puurtaja:    Lotta Liukkonen
Ilopilleri
:                        Veera Jäppinen                                   
 

B-tytöt:    
Ikäluokan paras:            Wilhelmiina Nyyssönen
Kehittynein puurtaja:     Venla Nykänen
Ilopilleri
:                        Laura Heiskanen                                                                                                                                                                       C-pojat
 Ikäluokan paras:              Veeti Pitkänen
 Kehittynein puurtaja:       Jussi Tarvainen
 Ilopilleri
:                            Aaro Uljanoff       

 

Aluemestaruus mitalit:

E-tytöt 1 kultaa   

E-tytöt 2 hopeaa   

D-pojat kultaa ja C-pojat kultaa