Juttuja tapahtumista

Tsempin kauden päättäjäiset 2011 

Tsempin kauden päättäjäiset vietettiin 29.5 perinteisesti Partaharjun upeissa maisemissa makkaranpaiston ja palkitsemisten merkeissä.

Tänä vuonna olikin syytä juhlaan B-poikien upean kauden jälkeen. ”Kultapojat” valmensi Suomen mestaruuteen Timo Tarkiainen ja Keijo Manninen, joukkueenjohtajana toimi kauden aikana Ari Sapattinen. Palkittavia oli taas lukuisa määrä, kun joka joukkueesta palkittiin ikäluokan paras pelaaja, kehittynein puurtaja sekä ilopilleri. Myös kymmenen kiertopalkintoa löysivät tiensä vuodeksi uusiin koteihin.

Palkitut SM-mitalistit Aspegren Mika, Hulkkonen Juho, Lehtonen Simo, Majamäki Matias, Manninen Veli-Petri, Sapattinen Mitro, Stranius Tuomas, Tarkiainen Ville-Erik, Valkonen Arttu, Ylönen Tuomo sekä Tarkiainen Timo

Manninen Keijo, Sapattinen Ari.

Ikäluokittain palkittiin seuraavat (ikäluokan paras, kehittynein puurtaja ja ilopilleri:

A-tytöt:Hiekka Maiju, Vahtermo Emmi,taistelija: Hulkkonen Vilma.

B-tytöt1: Pekkarinen Amalia, Thitz Katja, Sahlberg Petra,

B-tytöt 2:sitkein puurtaja: Penttinen Annu, vuoden taistelija: Manninen Emmi.

B-pojat: Tarkiainen Ville-Erik, Manninen Veikka, Lehtonen Simo.

C-tytöt 1: Huovinen Emmi, Ekmark Pinja, Ovaskainen Anniina.

C-tytöt 2:Orbinski Mira, Nykänen Iina.

C-pojat: Aspegren Kari, Tinakari Vili, Silvennoinen Roni.

D-tytöt: Taavitsainen Jolanda, Päivinen Iina, Lumpeinen Helmi.

D-pojat: Mikael Moilanen, Vili Rahikainen, Hermanni Haponen.

E-tytöt: Ikäluokan paras: Sonja Montonen

E-pojat: Ikäluokan paras: Kimmo Ylönen

E-tytöt: Suvi Nyberg, Alisa Kaunisto.

E-junnut tiikeri kaupunki 1: Roosa Itkonen, Emma Ahonen

E-junnut tiikeri kaupunki 2:Venla Antikainen, Pauliina Hietala

E-pojat tiikeri Naarajärvi: Elomaa Eetu, Kuparinen Tuomas

E-tytöt tiikeri Naarajärvi 1:Kosonen Silja, Timonen Rita

E-tytöt tiikeri Naarajärvi 2:Kilpeläinen, Naumanen Veera

F-junnut: Ikäluokan paras tyttö: Remes Emma

Ikäluokan paras poika: Parkkinen Valtteri

F-junnut kaupunki: Voutilainen Elsa, Heiskanen Veera

F-junnut Naarajärvi: Kuhmonen Leevi, Kohvakka Oskari

Kiertopalkinnot;

Vuoden joukkue; B-pojat

Vuoden Nuori Suomi valmentaja; Holopainen Paavo

Vuoden Valmentaja; Manninen Keijo

Vuoden passari; Sapattinen Mitro

Joken pytty; Vahtermo Vilma

Kerimäkipokaali; Lumpeinen Anne

Kehittynein C-tyttö; Penttinen Annika

Kehittynein C-poika; Bayzhyev Begents

Vuoden juniori; Tarkiainen Ville-Erik

Ladun aukaisija; Hattunen Ari

Tosimies; Tarkiainen Timo

Tosinainen; Boricheva Elena